قیمت بروز فرش ها در این فروشگاه : چهارشنبه ۹۸/۸/۲۹

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» قیمت فرش ماشینی هزار شانه 9 متری

قیمت فرش هزار شانه 9 متری

خرید فرش امری اجتناب ناپذیر است و به دلیل اینکه افراد از مشخصات فنی فرش ماشینی اطلاعی ندارند هنگام انتخاب فرش ماشینی دچار سر درگمی می شوند و نمی دانند که چه فرشی با چه شانه و تراکمی و در چه سایز و ابعادی انتخاب کنند که بهتر باشد و پشیمان نشوند .
در این مقاله سعی می شود مطالبی ارائه شود تا بتواند به شما کمک کند هنگام خرید فرش به چه نکاتی باید توجه کنید و چه مواردی را پرس و جو کرده و از آن اطلاع یابید .
فرش هزار شانه 9 متری چه فرشی است؟
ابتدا از تعریف فرش هزار شانه 9 متری شروع می کنیم . فرش ماشینی در ابعاد 12 متری و 9 متری و 6 متری به طور رایج در بازار وجود دارد . فرش 12 متری که به صورت 3 در 4 متر بافته می شود و فرش 9 متری فرشی است که به صورت سفارشی می تواند به صورت مربع 3 در 3 بافته شود . اما به صورت رایج به صورت 3.5 در 2.5 بافته می شود و فرش 6 متری 3 در 2 بافته می شود . با توجه به مساحت اتاق تان می توانید سایز فرش مد نظرتان را انتخاب نمایید .
اما فرش هزار شانه به چه فرشی گویند؟
فرش هزار شانه در دسته فرش دستباف گونه قرار می گیرد و بسیار ریز بافت است . اما از این جهت هزار شانه نامیده می شود که ، تعداد 1000 گره در هر یک متر راستای عرضی آن بافته می شود .
افرادی که می خواهند از صحت شانه ی فرش با خبر شوند ، می توانند آن را بشمارند . اما شمارش آن از پشت فرش کار ساده ای نیست ، به همین دلیل می توانید در هر یک سانت فرش گره ها را شماره کنید تا به تعداد 10 عدد گره برسید . یعنی در فرش هزار شانه 9 متری باید شما در هر یک سانت آن 10 عدد گره داشته باشید و در هر 10 سانت آن 100 گره .
به این امر دقت کنید که فرش هزار شانه 9 متری به این دلیل که کوچکتر از فرش 12 متری می شود ، تعداد گره آن تغییری نمی کند و به دلیل اینکه هزار شانه است ، باید باز در هر یک متر آن 1000 گره بافته شود و فرش هزار شانه دارای تراکم بافت بالایی هستند و هرچه شانه و تراکم فرش بالاتر می رود ، تعداد گره های به کار رفته در آن بیشتر می شود و فرش مستحکم تر می شود و قیمت آن نیز به تبع بالاتر از فرش هایی خواهد بود که در شانه و تراکمی پایین تر بافته می شوند .
اما در میان فرش هزار شانه ، هر چه سایز پایین تر می آید ، قیمت فرش کمتر می شود . مثلا قیمت فرش هزار شانه 9 متری دارای قیمت پایین تری از فرش های 12 متری می باشد .
فرش هزار شانه در شکل های خاص
فرش های ماشینی در شکل های متفاوت بافته می شود . مثلا شکل های هندسی چند ضلعی و دایره ای ، می توانند در بافت فرش های ماشینی به کار روند . فرش هزار شانه و یا هر شانه و تراکم دیگر ، علاوه بر شکل رایج مستطیلی شکل ، در شکل های دایره ای شکل با قطر های مختلف بافته می شود و شکل های دیگر آن در نوع سفارشی آن بافته می شود .
فرش هزار شانه دایره ای می تواند در فضاهایی استفاده شود که ، از نظر هندسی نیم دایره و دایره ای شکل هستند .
مثلا شما در بخشی از اتاق تان ایوانی دارید و یا پنجره ای دارید که به صورت نیم دایره از نظر معماری ، ساخته شده است . برای اینکه فضایی زیبا در کنار این عنصر معماری بیافریند ، می توانید به جای فرش مستطیلی شکل ، یک فرش دایره ای شکل خریداری کنید و فضایی زیبا بیافرینید .
یا اینکه در مرکز یا بخشی از فضای خانه یا هتل یا در ورودی ها شما فضایی دایره ای شکل دارید که می توانید ، در مرکز آن یک فرش متناسب با آن شکل دایره ای ، پهن کنید و به این وسیله فضایی زیبا و دنج فراهم آورید که افراد با توجه به شکل زیبای دایره ای فرش به مرکزیت این فضا جذب می شوند و در گردهمایی ها و دورهمی ها برای نشیمن افراد نقش عنصری جاذب را بازی می کند .
یا اینکه شما سقفی کاذب و زیبا به شکل دایره برای اتاق خود ایجاد کرده اید ، روی زمین می توانید این شکل را کامل کرده و فرش هزار شانه انتخاب خود را با شکل دایره ای شکل انتخاب نمایید .
فرش هزار متری 9 متری در جنس های مختلف
فرش های ماشینی در جنس های مختلف بافته می شود . یکی از بهترین آنها فرش هزار شانه ی اکریلیک هیت ست است و فرش ماشینی هزار شانه از جنس پلی استر نیز بافته می شود ، از فرش های پلی استر که به ابریشم مصنوعی موسوم هستند می توانید در فضاهایی مثل آشپزخانه که مرطوب هستند استفاده کنید زیرا این جنس در برابر رطوبت بسیار مقاوم است و مستحکم می باشد .
قیمت فرش هزار شانه اکریلیک از فرش های پلی استر بیشتر است زیرا ماندگاری و کیفیت فرش اکریلیک بهتر از پلی استر می باشد .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  روش نگهداری و شستشوی فرش ماشینی
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
•  استخدام در فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه