قیمت بروز فرش ها در این فروشگاه : چهارشنبه ۹۸/۸/۲۹

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» ده نکته مفید هنگام خرید فرش هزار شانه

ده نکته خرید فرش هزار شانه

امروزه خرید فرش به دلیل پوشاندن کف در منازل و زینت بخشیدن به خانه امری مهم محسوب می شود . اما باید به خریداران فرش ماشینی این پیشنهاد را داد که در هنگام خرید فرش باید به ده نکته اساسی در هنگام خرید توجه نمود . امروزه استقبال افراد از دسته فرش های 1000 شانه به دلیل زیبایی و ظرافت بالای آن ها و قیمت مناسب آن ها نسبت به فرش های 1200 و 1500 شانه سبب شده تا خریداران برای خرید فرش خوب یا فرش زیبا این دسته از فرش ها را برای خرید انتخاب نمایند . همان گونه که برای خرید هر فرش همان طور که بیان شد باید به ده نکته اساسی در هنگام خرید توجه کرد برای فرش های 1000 شانه نیز این نکات قابل تامل است . ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با ده نکته مفید هنگام خرید فرش 1000 شانه آشنا نماییم .

ده نکته مفید هنگام خرید فرش هزار شانه
برای خرید فرش هزار شانه باید به ده نکته بیان شده در زیر توجه نمود :
1. الیاف فرش : برای بافت فرش های ماشینی از الیاف های مختلفی استفاده می شود که بهترین و درجه یک ترین نوع این الیاف به دلیل خاصیت هایی که دارا است الیاف آکریلیک می باشد . استفاده از الیاف آکرلیک به دلیل عدم پرزدهی و عدم جذب رطوبت و گرما و همین طور حالت برگشت پذیری که دارا می باشد و سبب می شود فرش در صورت پا خور شدن به حالت اولیه بازگردد و این امر از اولین نکاتی است که برای خرید فرش 1000 شانه باید به آن توجه نمود . برای صحت و بررسی نوع الیاف به کار رفته در فرش همان طور که بیان شده است با دست کشیدن بر روی فرش می توانید از صحت این موضوع اطلاع کسب نمایید اگر الیاف به کار رفته در فرش های ماشینی از جنس آکریلیک باشد پس با دست کشیدن بر روی آن یا پا خور شدن به حالت اولیه بازمی گردد و همچنین نرمی و لطافت این الیاف سبب شده تا به شاخص دیگری برای تشخیص نوع الیاف استفاده شود .
2. تعداد شانه فرش : فرش های ماشینی بر اساس تعداد شانه در دسته های مختلفی قرار می گیرند یکی از این دسته فرش ها ، فرش 1000 شانه می باشد . وقتی می گوییم فرشی 1000 شانه است یعنی باید از تعداد 1000 گره در راستای عرضی فرش در یک متر مربع تشکیل شده باشد . برای بررسی صحت این موضوع هنگام خرید شمردن تعداد این گره ها در یک متر مربع کار آسانی نیست به همین دلیل برای بررسی از درستی این مطلب می توانید با شمارش تعداد گره ها در ده سانتی متر از فرش و یک حساب سر انگشتی از صحت مطلب آگاه شوید .
3. تراکم فرش : تراکم فرش که بر اساس تعداد شانه فرش تغییر پیدا می کند به طوری که هر چه تعداد شانه فرش بالاتر رود در نتیجه تراکم فرش نیز بالا می رود . هر چه تعداد شانه فرش بیشتر باشد ظرافت و ریز بافتی فرش بیشتر می شود حال آن که در تراکم بیشتر فرش ، استحکام فرش بالاتر می رود . حال برای  بررسی این موضوع باید بدانید که فرش های 1000 شانه در تراکم 3000 تولید می شوند البته توجه به این نکته ضروری است که برخی از تولید کنندگان فرش ماشینی هزار شانه برای بالا بردن استحکامیت فرش تراکم آن را بالاتر برده و فرش های 1000 شانه تراکم 3600 را تولید می کنند . با توجه به این بیانات می توان اظهار نمود که فرش های 1000 شانه در دو نوع تراکم 3000 و 3600 تولید و روانه بازار می شوند . حال برای صحت این موضوع نیز همانند تعداد شانه این سری باید تعداد گره های طولی فرش را شمرد و با یک حساب به صحت تعداد تراکم فرش پی برد .
4. ابعاد فرش : فرش های ماشینی از جمله فرش 1000 شانه در ابعاد متعارف شامل فرش 1000 شانه 6 متری و فرش 9 متری 1000 شانه و فرش 12 متری 1000 شانه  بافته و در اختیار خریداران قرار می گیرد . در هنگام خرید فرش برای این که مطمئن شوید فرش درجه یک بوده و هیچ مشکلی ندارد می توانید ابعاد فرش را مد نظر قرار دهید که این ابعاد در همان سایز ذکر شده بافته شده اند و هیچ اختلافی در سایز آن ها وجود ندارد . برای بررسی درستی این مطلب به راحتی می توانید با خط کش یا متر به اندازه گیری ابعاد فرش بپردازید .
5. ارتفاع نخ خاب : ارتفاع نخ خاب نیز از عواملی است که با توجه به تعداد شانه و تراکم متفاوت خواهد بود . هر چه فرش های ماشینی در تعداد شانه و تراکم بالا بافته شوند ارتفاع نخ خاب آن کمتر خواهد بود و دلیل این امر پایین آوردن وزن فرش خواهد بود . فرش 1000 شانه از آن دسته فرش هایی است که ارتفاع نخ خاب آن حدود 8 تا 9 میلی متر می باشد که صحت این موضوع نیز با اندازه گیری خط کش امکان پذیر خواهد بود .
6. رنگ فرش : یک از نکات مهم دیگر در هنگام خرید فرش به ویژه فرش 1000 شانه ، رنگ فرش می باشد . انتخاب رنگ فرش برای کف پوش کردن منازل و همچنین زینت بخشیدن به منازل امری مهم می باشد که زیبایی منازل را در صورت انتخاب درست بیشتر می کند . برای انتخاب رنگ فرش باید در وهله اول با توجه به ترکیب رنگ به کار رفته در وسایل منزل به انتخاب رنگ فرش بپردازید تا بتوانید در دکوراسیون خود از ست کردن رنگ یا بازی با آن ها لذت کافی را ببرید .
7. مکان استفاده از فرش : برای خرید فرش از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه نمود مکان استفاده از فرش ماشینی می باشد . شما با توجه به مکان مورد استفاده می توانید بهترین انتخاب فرش را برای خود رقم بزنید . فرش های 1000 شانه بهترین انتخاب برای پذیرایی منازل شما خواهد بود . انتخاب این فرش برای اتاق خواب یا آشپزخانه به دلیل تردد در رفت و آمد انتخابی درست نخواهد بود .
8. دستگاه بافنده : استفاده از دستگاه های جدید در بافت فرش های ماشینی سبب بالا رفتن کیفیت این دسته از فرش ها می شود . استفاده از دستگاه بافت فرش محصول شرکت وندویل بلژیک بهترین نوع دستگاه بافندگی برای تولید فرش های ماشینی با کیفیت خواهد بود . برای بررسی دستگاه بافت فرش 1000 شانه همین بس که تولید این دسته از فرش ها که با الیاف آکریلیک می باشد و در تعداد شانه و تراکم بالا تنها توسط دستگاه های جدید امکان پذیر هست .
9. فروشگاه فرش : یکی از نکاتی که در هنگام خرید باید به آن توجه داشت فروشگاه یا کارخانه فروش فرش می باشد . معتبر بودن و برند بودن یک فروشگاه فرش از عواملی است که در خرید فرش ماشینی باید به آن توجه داشت . یکی از معتبر ترین فروشگاه های تولید کننده و عرضه کننده انواع فرش ماشینی ، فروشگاه فرش 1000 شانه زیر مجموعه فروشگاه فرش کاشان می باشد که به ارائه فرش 1000 شانه در طرح های متنوع و مختلف می پردازد .
10. آخرین نکته در هنگام خرید فرش ،  توجه به قیمت فرش می باشد . توجه به قیمت و خرید از فروشگاه هایی که فرش با قیمت بالا عرضه می کنند را نمی توان عاملی در خرید فرش با کیفیت دانست . شما می توانید فرش 1000 شانه را با نازل ترین قیمت از فروشگاه یا کارخانه ای تهیه کنید که آن را به قیمت درب کارخانه به شما عرضه می دارد . و این موضوع سبب قیمت پایین این فرش ها شده نه کیفیت پایین فرش .

خرید فرش 1000 شانه
 برای خرید فرش 1000 شانه کاشان شما می توانید از فروشگاه فرش 1000 شانه که فروش فرش بدون واسطه و به قیمت درب کارخانه را برای شما مهیا نموده به صورت حضوری یا آنلاین به خرید بپردازید . این فروشگاه برای خریداران خود شرایطی چون ضمانت ده ساله فرش و ارسال رایگان فرش را فراهم آورده تا به جلب رضایت خریداران بپردازد .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
•  حمل و نقل در فرش کاشان
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه